Średniej Wielkości Miasto – slow life and mess of inspiration …Niepozorni, ale skuteczni.

Moja kotka pachnie mleczkiem, nos ma malinowy. Kładzie główkę na białym kocyku, specjalnie dla niej, położonym na łóżku. Dzisiaj jest taka ugłaskana. Za nią podroż do naszego Opola.

To oczywiste? Niezupełnie.

Nie wiem, kto uratował mojego kota od poniewieractwa albo jeszcze czegoś gorszego. Nie wiem, ponieważ ten kot był decyzją, był nam potrzebny, by poczuć uroki opieki nad bezbronnością. Nie pytaliśmy o historię.

Kilka dni temu na spotkaniu Towarzystwa Sos dla zwierząt w Polsce z siedzibą w Opolu, miałam okazję przekonać się, jacy ludzie ratują takie koty, jak mój.

Wchodzę na zebranie, witają mnie starsze panie. Wyglądają niepozornie, dopowiadają coś do opowieści Kobiety Za Biurkiem. A ona wydaje się być… konkretna, niezwykle zaangażowana.

To są historie. To są przyjaźnie. Cicha odpowiedzialność, którą nikt się nie szczyci.

Pewien Pan stawia przede mną kawę. Jest czarna i jest jej dużo. Ta kawa, to chyba odpowiednik pracy, jaka jeszcze przed nimi.

Nigdy w życiu nie podejrzewałabym, że te mijane kobieciny na ulicy, mogą mieć drugie życie, bardzo znaczące. Nie przyszło by mi do głowy, że gdy przemierzam ulicę 1maja w pośpiechu i zdenerwowaniu wpadam na kogoś, kto jest bohaterem między włożeniem mężowi lunchu do teczki, a obejrzeniem odcinka „Barw Szczęścia.”

Słucham. Zgadzam się. Potwierdzam. Chyba po raz kolejny się pomyliłam, myśląc, że to nie będzie cieżki kawałek chleba, tylko miękkie ciasteczko pistacjowe. Na dodatek maczane w mleku.

Towarzystwo SOS dla zwierząt w Polsce z siedzibą w Opolu nie ma swojej strony internetowej. „Nie chodzą i nie proszą się.”

Dopiero 23.09 na Placu Kopernika będzie miał miejsce kontrowersyjny event prozwierzęcy organizowany z ich inicjatywy. Wyobrażacie sobie starsze panie poprzykuwane łańcuchami?

Chcecie wiedzieć więcej, drodzy Opolanie?
Zapraszam. 23.09, Plac Kopernika koło uniwersytetu, który wygląda jak zamek.

Autor: Justyna Poluta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: