Średniej Wielkości Miasto – slow life and mess of inspiration …Gazeta Studencka w Opolu – To już wiemy.

Nic zaskakującego, nic twórczego. Ujęły mnie zaledwie dwa felietony, ale zastanawiam się, ile musieli przejść ich autorzy, zanim materiały zostały opublikowane. „Biero-aktywni wobec życia.” jest jakimś przemyśleniem, pozostałe teksty są jakby przepisane z każdego innego źródła, w dodatku nie przyciągają uwagi i niewiele obchodzą, kogo, jak kogo.
Tego samego, co napisano w Gazecie Studenckiej, dowiemy się z każdej innej gazety, albo w autobusie. To jakiś zlepek przypadkowo podanych informacji z garstką nieświeżych już faktów. Nie widać jakiegokolwiek uczestnictwa w życiu tego miasta młodych dziennikarzy. To są jakieś przeróbki, bądź ktoś nieustannie zleca twórcom tematy? Prawie nie potrafię dopatrzeć się inwencji, a powodu dla którego miałabym czytywać tę gazetę, nie widzę.
To wszystko już wiem. Nikt mi nie wskazuje moich możliwości, jako mieszkańca Opola, nikt mi nie daje powodów do radości.
Zastanawiam się, czy Opole mogłoby mieć swoją własną gazetę, bądź magazyn, redagowany przez „kreatywnych”. Coś w stylu katowickiego Kato, czy ogólnopolskiego Aktywist. Może Medialne Centrum UO wyjdzie z mądrą i wciągającą do pracy i wyzwań propozycją? Temat ostatnich dni do nieprawidłowości wynikające z decyzji SS.
Zachodzę w głowę, jak tym wszystkim jeszcze się nie znużono.
Z czego mogłaby powstać opolska gazeta… ? Z rozmów na ulicy. Z problemów, które możemy zamienić na zawiązujące się reakcje i relacje… z naszego spokoju, małomiasteczkowości i z dalekiej odgległości do WielkiegoŚwiata.
Z ludzi – powinna składać się z ludzi, nie z tematów. Wykorzystajmy nasze różnice… sceptycyzm tych, którzy tutaj przyjechali z harmonią stałych mieszkańców, bądź bywalców-entuzjastów.
Wrocław wypuścił pismo firmowane miastem – nie jedno. „Lifestyle Wrocław.”, na ten przykład.
Czyżby Opole nie miało nic do powiedzenia?
Skoro nie ma nic do napisania…

Autor: Justyna Poluta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: