Średniej Wielkości Miasto – slow life and mess of inspiration …Wiesz, jak pachnie nowy K Mag? Wiedza kulturalna, branżowa, jakakolwiek… w gazecie 70 % taniej, na dworcu PKP Opole.

– Co lubisz robić w Opolu? – Zadano mi kiedyś pytanie.
– Wąchać prasę kulturalną.
Ale jak wiadomo prasa kulturalna kosztuje od 7 zł wzwyż, a pomysły na ulepszenie podejścia ludzi i atmosfery miast nie ulegają jakiejś diametralnej zmianie przez miesiąc, więc… można wąchać taniej. Czytaj, rozkoszować się, inspirować – szukać inspiracji dla własnych pomysłów… może gdzieś pojechać, zakochać się w postaci fikcyjnej, znowu, jak za starych, dobrych czasów, dawnych młodzieńczych lat… prasa jest dla nas środkiem utleniającym naszą wyobraźnię i pobudzającym możliwości. A gdy jeszcze nas na nią stać…
Co ja mogę polecić z kiermaszu taniej gazety na dworcu PKP w Opolu? Najszczególniej coś ze swojej branży – Personel Plus, magazn HRowski z 40paru złotych spada na 2zł, podobnie jak Marketing w praktyce i HR Magazine (chyba, tutaj nie chcę się pomylić, mniejsza) – półka ta sama, co Forbsy. Forbsa warto czasami przeczytać, choćby dla samego języka.
Idziemy dalej… Barwy życia, Niesamowite Historie – Gazetki na niedzielne popołudnie, jeśli nie masz życia, a nawet, jeśli masz, to… dają Ci możliwość wspólnego tematu z babcią, czy ciocią. Ja to lubię.
Podobnie, jak gazety o aranżacji wnętrz – Veranda Country, bądź Moje Mieszkanie, w cenach takich, że jeszcze wystarczy na kawę w przytulnej restauracji.
Travel… Zwierciadło… Kiedy nam się wydaje, że Opole jest niewystarczające, gazety, które przecież „przedstawiają inny, nierzeczywisty, bo wykreowany świat” są tak blisko…

Autor: Justyna Poluta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: