Średniej Wielkości Miasto – slow life and mess of inspiration …Nasi wrocławscy sąsiedzi inspirują do działania w sferze charytatywnej pro-zwierzęcej oraz aktywizaci seniorów.

We Wrocławiu, z ramienia Fundacji 2 + 4, do końca listopada, trwa proces rekrutacyjny seniorów do projektu Wspólna Jesień Życia – projekt ma za zadanie aktywizację seniorów, jest odpowiedzią na problemy społeczne, z jakimi zmagają się ci ludzie.
Marzeniem organizatorów jest i nieoszacowanym pożytkiem publicznym było by, gdyby starsze osoby adoptowały psa ze schroniska. Przy okazji trawania projektu seniorzy będą mogli wziąść udział w warsztatach poszerzania wiedzy o pupilach, a także są przewidzialne dla nich inne inicjatywy, które mogłyby przyciągnąć uwagę i zainteresowanie do celów projektu.
Analiza dialogu międzypokoleniowego, współpraca na poziomie komunikacyjnym i wspólnych doświadczeń w połączeniu z działalnością charytatywną – inicjatywa godna pochwały i wzruszenia.
Razem z nakładami finansowymi, kosztuje nas nadzieję na poprawę jakości życia osób starszych.
Niemniej jednak projekt jest przygotowany w bardzo merytoryczny sposób, rozpoczęto właśnie promocję wydarzenia, warsztatów i samej inicjatywy.
Oto, jak nasze sąsiedzkie miasto w dojrzały i życzliwy potrzebującym sposób angażuje się w sprawy publiczne, a także stara się zaspakajać potrzeby osób trochę zapomnianych, przez kulturę stylu życia…

Jestem zaszczycona mogąc współpracować z tą Fundacją i szlifować tam swoje umiejętności społeczne.

Czy Opole stać na coś takiego, wymagającego zaangażowania środków, świadomości nakładu pracy i pomysłowości? Do tego dochodzi jeszcze umiejętność „przepchnięcia” projektu, rozpisania go tak, by został doceniony.

To jest właśnie kwestia spostrzeżenia swojego potencjału oraz dojrzałości społecznej.

Autor: Justyna Poluta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: