Średniej Wielkości Miasto – slow life and mess of inspiration …Magazyn Nowy Obywatel i artykuł „Biura karier, czy iluzji?” A jak to jest w naszym mieście?

W piątek popołudniu wybrałam się do empiku… grzebać, czytać, usiąść w kącie i przeglądać, zapisywać, obserwować ludzi. Aż wreszcie coś kupić. KUPIĆ, KUPUJĘ rzadko – chyba, że jestem w jakimś nowym mieście… to od razu zaczynam zwiedzanie od salonów prasowych – prasa lokalna, prasa miejska, prasa wydawana przez tamtejsze ośrodki kultury… Tam to dopiero jest inspirująco!
Tak też… tym razem sięgnęłam po magazyn „Nowy obywatel.”, opasłe toto i takie treściwe… przyciągające tytułami artykułów, trochę kontrowersyjne, trochę szarpiące takie.
Zwróciłam uwagę na artykuł „Biura kariery, czy iluzji?”, wszak takie biura w Opolu są. I zakresem szkoleń się poprawiły, i skuteczniejszą promocję robią… bardziej docierają do ludzi, uwrażliwiają na przydatność.
Co do ofert pracy, to marnie – jedna, dwie, wiszą… a poradnictwo zawodowe? Hej… do tego trzeba utworzyć indywidualną ścieżkę kariery, być świadomym swojego potencjału, analizy rynku… dużo pracy, co nie? No dużo, dlatego też Akademickie Centrum Karier w naszym mieście wydaje się mi działać na pół gwizdka… nie prowadzą długotrwałych procesów aktywizacji rynku pracy i zorientowania zawodowego studentów, a to jest właściwie podstawa skuteczności zatrudnienia i satysfakcji.
Autor artykułu takie organizacje nazywa powinnością, dobrą renomą i dobrym wizerunkiem…
Gdy student przestaje być studentem, biuro kariery traci swoj a jurysdykcję. I do kogo tutaj mieć pretensje?
Biuro kariery to dobry dodatek. Bywam na takich szkoleniach, papier – dobra rzecz. I do CV i do stypendium… a co do treści – bywa, że się streszczają. Mówię – proces przygotowania zawodowego to PROCES, a nie parę bardziej lub mniej suchych spotkanek.
Bezrobotnymi absolwentami zajmuje się urząd pracy. I nieważne, że student miał nadzieje, że mu coś da takie Biuro Karier, ani jakie odnosił wrażenie. Fajnie, że coś takiego funkcjonuje – ponieważ jest to jakiś punkt odniesienia i tak dalej, ale przypisuje się temu za dużą wagę.

Proces przygotowania zawodowego, informacje HRowce, coaching kariery… Jeśli interesują Cię takie zagadnienia, jeśli pieniądze nie spadają Ci z nieba, albo nie masz już zagrzanej posadki, zapraszam na mój wortal work-life balance:
http://tworczystylzyciadotcom.wordpress.com/

Autor: Justyna Poluta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: